Çocuklarla doğru içeriği izlemek, yanlış içeriklerden uzak tutmak ve keyifli zaman geçirmek son zamanlarda en çok dikkat edilen konulardan biri oldu. Youtube’un sınırsız fakat yanlış içeriklerle dolu dünyasında gereğinden fazla zaman geçiren çocuklar için alternatif yaratmak ebeveynler açısından oldukça önemli… Bu noktada işinize yarayacak beş adet çizgi film önerisi ile karşınızdayız. Üstelik IMDb puanları da oldukça yüksek… Buyurun, beraberce bir göz atalım!

1- Pete The Cat / IMDb puanı: 8.3 (Kedi Pete)

Amerika’da en çok satan çocuk kitaplarından birinin uyarlaması… Müzikleri, renkleri ve hikayesi çocukların yeni şeyler keşfetmesini sağlayacak kadar net ve anlaşılır. İzleme listenize alabilirsiniz.

Nereden izleyebilirsiniz? İnternet üzerinden “malum” ortamlardan indirebilirsiniz. Ya da ülkemize taze giriş yapan Amazon Prime’dan izleyebilirsiniz.

2- Stella and Sam / IMDb puanı: 8.4 (Stella ve Sam )

Stella ve Sam kardeşlerin hayallerle dolu, eğlenceli ve macera dolu dünyasını izlemeye ne dersiniz? Özellikle 2 ve 6 yaş arasındaki çocuklara önerilen bu çizgi film izleme listenizde yer bulabilir.

Nereden izleyebilirsiniz? İnternet üzerinden “malum” ortamlardan indirebilirsiniz. . Ayrıca internet üzerinden DVD / BluRay olarak da satın alabilirsiniz.

3- My Little Pony: Friendship is Magic / IMDb puanı: 7.7 (My Little Pony: Arkadaşlık sihirlidir)

Yıllardır hayatımızda olan renkli, güzel, zeki ve akıllı ponyler bu sefer arkadaşlık üzerine kafa yoruyor ve masal tadındaki hikayelerini anlatıyorlar. Özellikle kız çocukları için keyifli bir seyirlik olabilir.

Nereden izleyebilirsiniz? İnternet üzerinden “malum” ortamlardan indirebilirsiniz. . Ayrıca internet üzerinden DVD / BluRay olarak da satın alabilirsiniz. Youtube’da da My Little Pony’nin farklı bölümleri bulunmakta… Ama siz yine de sizin kontrolünüzde bir Youtube deneyimi olmasına dikkat edin. 🙂

4- Ben & Holly’s Little Kingdom / IMDb puanı: 7.7 ( Ben ve Holly’nin Küçük Krallığı)

Sihirli bir krallık, elfler, periler ve tatlı karakterler… Özellikle 3 – 7 yaş arasının izleyebileceği söylenen ve önerilen bu çizgi film yurtdışında ailelerin de favorisi olmuş durumda… Hikayesinin de güçlü ve öğretici olduğu notunu ekleyelim.

Nereden izleyebilirsiniz? İnternet üzerinden “malum” ortamlardan indirebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden DVD / BluRay olarak da satın alabilirsiniz.

5- FETCH! with Ruff Ruffman IMDb puanı: 7.6 

Çocuklar için düzenlenmiş, yazılmış ve kurgulanmış öğretici bir tv show’u… Amerika’da ailelerin çocukların öğrenme – anlama ve geliştirme konusunda en beğendiği içeriklerden biri olan bu game-show eğer ulaşabilirseniz ve ilkokul çağına gelen çocuğunuzun ingilizce eğitimine katkıda bulunmasını istiyorsanız son derece ideal.

Nereden izleyebilirsiniz? İnternet üzerinden “malum” ortamlardan indirebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden DVD / BluRay olarak da satın alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
2
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
11
Bayıldım!
Garip Garip
4
Garip
Sevmedim Sevmedim
7
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı