Küçük bebeğinizin bir servete mal olması gerekmiyor. İşte size, istediklerinizden mahrum kalmadan akıllı harcama yapmanın yolları.

Karnınız büyümeye başladığında, daha bilinçli bir bütçe yönetimi yapmak aniden önceliklerinizin en tepesine yerleşir. Ancak, bir bebeğin gelişinin, reşit olana kadar ki 18 yıllık harcama çılgınlığı ile gelmesi fikri ile nasıl başa çıkarsınız ve nasıl tasarruf planı yaparsınız? Ayırdığınız paranın ne kadarını kısıtlayacağınıza karar vermenin uzun vadede faydasını göreceğiniz bazı küçük yöntemler var. Onlardan 12’si aşağıdaki gibi:

bebek, yenidoğan, online alışveriş

Online alışveriş yapın ancak her şeyi de internetten almayın!

Kaç kez, dar gelen pantolonunuzdan kurtulmak için alışverişe çıkmak yerine online alışveriş sepetinizi doldurmayı seçtiniz? Çünkü bu yöntem çok kolaydır. Ancak her zaman cüzdan dostu bir yöntem değildir. Online promosyon yöntemleri sepetinizi ihtiyacınız olmayan ürünlerle doldurmanıza neden olabilir. Ücretsiz kargo için minimum siparişini tutturmaya çalışmak size pahalıya mahal olabilir.

Çözüm: Web alışverişini, oyuncak ve kıyafet gibi ürünler için değil toplu olarak almanız gereken ürünler için kullanın (bebek bezleri ve hazır mama gibi) ve bir hizmet ücreti talep etmeyen, şartlı ücretsiz kargo hizmeti sunmayan yerlerden alışveriş yapın. Mümkünse, otomatik yeniden sipariş özelliğini ayarlayın, böylece her ziyaretinizde gözünüze cazip birşey çarpmaz ve pişmanlığa neden olan şeylerle dolu bir alışveriş yapmamış olursunuz.

Çocuk bezi satın almak konusunda akıllı olun!

Önümüzdeki birkaç yıl boyunca ödemeniz gerekecek bir masraf, bu yüzden en iyi fırsatları nasıl elde edebileceğiniz konusunda bir oyun planınız olmalı.

Kural 1: Hiçbir zaman çocuk bezlerini orjinal satış fiyatıyla almayın; bunları hep indirim zamanı alabilirsiniz. Mümkün olduğunca az harcamanıza özen göstermek için satın almadan önce fiyatları en az üç yerden karşılaştırın ve markaların sitelerini kupon önerileri için kontrol edin.

Başka bir tasarruf önerisi: Bir markaya sabit kalmak tasarruf etmenizi önleyebilir. Aynı kaliteye sahip farklı ürünleri indirim dönemindeyken tercih edin.

Çocuk doktorunuzdan numuneler isteyin!

Hazır mama almayı planlıyorsanız, muhtemelen mamanın maliyeti size büyük miktarda şok yaşatacaktır. Hastaneden ayrıldığınızda, hemşireler size vermek istediği ne kadar mama varsa alın ve stoklayın. Sağlık kuruluşları bunu istemeden vermez ancak siz istemeye hazırlıklı olun. Ayrıca çocuk doktorundan numune bedava ürünleri talep etmekten çekinmeyin. Çantanızı size verilecek çocuk mamasından egzama kremine kadar her şeyle doldurabilirsiniz.

İşvereninizin herhangi bir ekstra sunup sunmadığını kontrol edin.

Sizin veya eşinizin insan kaynakları departmanı ile konuşma zamanı. Kullanabileceğiniz programların farkında olmadan parayı masaya bırakmayın. Çalıştığınız iş yerinin yeni çocuk sahibi olan ebeveynlere sağlamış olduğu yan haklar olabilir. Sahip olduğunuz yan hakları öğrenmek için insan kaynakları departmanıyla iletişime geçin.

Dönüştürülebilir eşyalar alın!

Defalarca duymuş olsanız bile, ileride bir çocuk yatağına dönüşebilen bir beşik seçimi listenizde yer almalıdır. Bu büyük bir tasarruf kaynağıdır. Ancak diğer eşyalar için de aynı şeyi uygulayabilirsiniz. Bebek arabalarından yüksek sandalyelere kadar, birçok eşya çocuğunuzla birlikte büyüyecektir, böylece sürekli, bebeğiniz için yeni eşya almanız gerekmez. Bebek mağazanızın koridorlarını gezerken, satış elemanından size en iyi 2’si 1 arada veya 3’ü 1 arada seçenekleri göstermesini isteyin.

Yeni bebek kıyafeti almak yok- yöntemini zorlayın!

Bebeğinizin sağlık ve güvenliğine katkıda bulunan ürünler söz konusu olduğunda, tamamen güvendiğiniz bir şey satın almaktan çekinmezsiniz. Ancak birkaç ay içinde çocuğunuza küçük gelecek (ve art arda üzerine kusacağı) kıyafetler var değil mi? İkinci el bebek ürünlerinin satıldığı pazar yerlerine odaklanın.

online alışveriş, bebek ürünleri

Ayın sonunda alın!

Masraflı eşyaları satın alma işini ayın sonlarına doğru yapın. Birçok mağaza satış görevlisiyle aylık belirli satış hedefini tutturma sözleşmesi yapar; bu nedenle, size yardımcı olan kişi kendi kotasını doldurmak için baskı hissettiğinde daha iyi bir anlaşma yapma şansınız da yükselir. Fiyattan büyük indirim yapma olasılığı düşük, ancak muhtemelen çok iyi bir fiyata alacak birkaç pazarlık taktiği işe yarayacaktır. Bir bebek arabası gibi pahalı bir eşya satın alıyorsanız, yanında herhangi bir ekstra olup olmadığını, ya da mağazanın sunabileceği bir kupon olup olmadığını sorun.

Bazı eşyalarınızı bebeğinizle ortak kullanın!

Bebeğinizin güzellik rutini (sabunlar, şampuanlar, losyonlar) zamanla maliyetli hale gelmeye başlar. Anne ve bebeğin beraber kullanabileceği parfümsüz ve hassas ürünler kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olmayan eşyaları paraya çevirin!

Anne olacaklarda ve yeni annelerde çok fazla bulunmayan tek şey: enerji. Aldığınız bazı bebek hediyelerini iade etmek (ya aynısından olduğu için ya da ihtiyacınız olmadığı için) muhtemelen yapılacak işler listenizde en üst sıralarda değildir. Ancak mağazada değişim sırasında ayakta durmak gerçekten vakit geçirmenize değer. Hediye değişim kartlarınız varsa parayı geri alabilirsiniz ve gelecekte bebekle ilgili masraflar için harcamak üzere bir kenara koyabilirsiniz

Sigorta şirketinizi arayın!

Bize güvenin, göğüs pompası para harcamak isteyeceğiniz bir şey değildir. Her gün kullanacaksınız ve genellikle bıkkınlık noktasına geldiğinizde, mümkün olduğunca basit, rahat ve kolay olmasını isteyeceksiniz. Ama ne yazık ki ucuz değiller. Maliyetleri dengelemek için, sigorta planınızın kapsamını sigorta şirketinizle görüşün. Sigorta şirketinizin ödeme yapmak istemediği bir markayı bulduysanız, her bir üreticinin sitesini kontrol edin ve istediğiniz ürünü elde etmeniz için sigorta şirketine ne söyleyeceğiniz konusunda yardımcı olmalarını isteyin.

bebek ürünleri, online alışveriş

Alışveriş listenizi kısaltın!

Hamileyken depolama moduna geçmek doğaldır. Yani, ufak tefek birçok şeyi stok yaparsınız. Daha iyi bir yaklaşım mı? Mutlaka en düşük fiyatlı ürünü satın alın.  En ucuz ürünü bulabilmek için fiyat karşılaştırma sitelerinden faydalanın. Yeni doğanların gerçekten de düşündüğümüzden çok daha az şeye ihtiyacı var. Bu nedenle, gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için alışverişinizi bebeğin gelişinden sonraya saklayın. Ek bir avantaj: Bebek arabasını çekerek küçük bir bebekle mağazanın her koridorunu gezme ihtimaliniz çok düşüktür; bu da kasaya ulaştığınızda daha küçük bir fatura anlamına gelir.

Yeniden kullanılabilir ürünleri seçin!

Çeşitli bebek ürünlerini (buraya istediğiniz ürünü yazabilirsiniz) yeniden alma zamanı geldiğinde kredi kartı çekimlerinden bıktıysanız, pamuklu bezler veya göğüs pedleri gibi yeniden kullanılabilir seçenekleri tercih edebileceğiniz çok sayıda ürün bulunmaktadır. Tek kullanımlık ürünleri sürekli satın almak zorunda kalmamak, uzun vadede bebek ile ilgili maliyetlerin azaltılmasına kesinlikle yardımcı olabilir.

Önerilen Makaleler

Uygun fiyatla internet üzerinden alabileceğiniz 10 bebek ürünü!

Çocuğunuz için Güvenli Oyuncakları Nasıl Seçersiniz?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
3
Bayıldım!
Garip Garip
0
Garip
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı