Ailenize bir erkek bebek mi katılsın istiyorsunuz? Erkek çocuk sahibi olmaya yardımcı olduğu iddia edilen birçok söylenti var. Fakat pek çoğunun bilimsel desteği yok. Bununla birlikte, bazı teknikler erkek çocuğa sahip olma şansınızı artırabilir ve hatta onları destekleyecek bilimsel kanıtlara sahip olabilir. Farklı cinsel teknikleri deneyerek, yaşam tarzınızda değişiklikler yaparak ve tüp bebek gibi diğer seçenekleri göz önünde bulundurarak bir erkek çocuk sahibi olabilirsiniz.

Farklı cinsel teknikler deneyin.

Doktorunuza danışın.

Doktorunuza danışın.

Bir erkek çocuğuna sahip olmanın tek kesin yolu, tüp bebek ve cinsiyet seçimini kullanmaktır. Ancak, bebek sahibi olmak için bu prosedürlere güvenmek istemeyebilirsiniz. Hamile kalmaya başlamadan önce, doktorunuzla istekleriniz hakkında konuşun. Doktorunuz hamile kalacak kadar sağlıklı olduğunuzdan emin olmak için birtakım sağlık kontrolleri yapabilir. Ayrıca bir erkek bebek doğurmak için bazı cerrahi olmayan ipuçları da olabilir. Birçok koca karı masalının ve bir erkek çocuğuna sahip olmak için çevrenizden duyduğunuz söylentilerin tıbbi bir kanıtı olmadığını kabul edin.

Yumurtlama zamanlarınızı takip edin.

Yumurtlama zamanlarınızı takip edin.

Kadınlar sadece dişi X kromozomlarını taşırlar. Erkeklerde ise hem bir tane X hem de bir tane erkek Y kromozomu bulunmaktadır. Dolayısıyla bu durum bebeğin cinsiyetini erkek partnerin belirlediği anlamına gelir. Bir erkek Y kromozomu spermi, dişi X kromozomundan daha hızlı yüzebilir, ancak X kromozomları daha fazla dayanıklılığa sahiptir. Yumurtlama döngünüzü bir takvim veya uygulama ile takip etmelisiniz, yumurtlama zamanlarında vücudunuz yumurtayı serbest bıraktığı için bebek sahibi olma olasılığınız çok daha yüksektir. Bu, bir çocuk sahibi olma olasılığını arttırır çünkü bu zamanlarda Y kromozomu spermi yumurtaya ulaşmadan önce dışarı çıkamaz.

 • Diğer önemli nokta sperm kalitenizi arttırmak için yumurtlama tarihinden bir hafta öncesinden cinsel ilişkiden kaçının. Mümkünse yumurtladığınız günde seks yapın. Kanıtlanmamış olsa da, bu çocuk sahibi olma şansınızı artırabilir.

Seks sırasında derin nüfuz pozisyonlarını deneyin.

Seks sırasında derin nüfuz pozisyonlarını deneyin.

Kadınlar için derinden nüfuz eden pozisyonlarda seks yapmak bir erkek çocuğa sahip olma şansını artırabilir. Bu pozisyonlarda, erkek Y-kromozomları yumurtaya ulaşmayı başarabilir, çünkü bilimsel bir kanıt olmasa da, erkek Y kromozomları, dişi X-kromozomlarından daha hızlı yüzebilirler. Aşağıdaki derin nüfuz pozisyonlarını deneyebilirsiniz.

 • Ayakta
 • Kadın Üstte
 • Köpek stili ya da arkadan
 • Misyoner pozisyonu, kadının bacakları göğsüne doğru

Önce kadın orgazm olsun.

Önce kadın orgazm olsun.

Kadın orgazmı erkek Y kromozomuna avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni de, orgazmın spermi rahme daha da yakınlaştırmasıdır. Bir dişi orgazmı, vajinada daha alkali bir ortam yaratabilir ve bu da erkek Y-kromozom sperminin daha önce yumurtaya ulaşma şansını arttırabilir. Mümkünse erkeğin orgazm olması engellenmelidir. Bu öneriler bir erkek çocuk sahibi olma şansınızı arttırsa da tıbbi birer kanıt değildir.

 • Sekse başlamadan önce manuel veya oral uyarımı düşünün. Bu, bir kadın orgazmına erkekten daha hızlı yardımcı olabilir.

Yaşam tarzınızı değiştirerek şansınızı arttırın.

Guaifenesin ile ince rahim ağzı mukusu

Guaifenesin ile ince rahim ağzı mukusu

İnce olan servikal mukus, erkek Y-kromozomuna daha elverişli olabilir. Genellikle öksürük şuruplarında bulunan Guaifenesin, ince servikal mukuslara yardımcı olabilir. Yumurtlama sırasında guaifenesin almak bebek sahibi olma şansınızı artırabilir.

 • Kullanmanızın güvenli olduğundan emin olmak için guaifenesin almadan önce doktorunuzla konuşun.
 • Ürünü yalnızca soğuk algınlığı belirtileri için ek bileşenler içermediğinden ve guaifenesin içerdiğinden emin olmak için kontrol edin.

Yüksek alkali veya “çocuk” diyetini takip edin.

Yüksek alkali veya “çocuk” diyetini takip edin.

Bir kadının servikal sıvısındaki asitliği azaltmak, bir erkek çocuğu doğurma şansını da artırabilir. Bir çocuk sahibi olma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için, yumurtlamadan haftalar önce ıspanak veya pancar gibi alkali yiyecekler yiyin.

Yüksek alkali gıdaların örnekleri arasında aşağıdakiler bulunmaktadır.

 • Yağlı süt
 • Hindistan cevizi, zeytin, keten ve susam yağları
 • Avokado
 • Muz
 • Ekşi kirazlar
 • İncir
 • Soya fasulyesi
 • Badem ve badem ezmesi
 • Pancar
 • Yer elması
 • Kuşkonmaz
 • Yapraklı yeşillikler
 • Brokoli

Daha fazla potasyum ve sodyum tüketin.

Daha fazla potasyum ve sodyum tüketin.

Daha fazla potasyum ve sodyum tüketen kadınların erkekleri düşünmeye daha yatkın olabileceğine dair bazı kanıtlar vardır. Potasyum ve sodyum alımını, yumurtlamadan önceki haftalar için de arttırın. Potasyum ve sodyum içeren gıdalar;

 • Muz
 • Kahvaltı gevreği
 • Konserve fasulye
 • Yapraklı yeşillikler
 • Portakal ve greyfurt
 • Tatlı patates ve kış kabağı
 • Sade yoğurt
 • Peynir.

Biraz kahve için.

Biraz kahve için.

Kafein Y-kromozom spermini daha aktif hale getirebilir. Seks yapmadan önce bir fincan kahve veya soda içebilirsiniz. Bu erkek çocuk şansınızı artırabilir.

Ağırlık kaldırın.

Ağırlık kaldırın.

 Kilo kaybı kız bebek ihtimalini artırabilir. Yoğun kardiyo yapmak yerine, ağırlık çalışın. Bu vücudunuzdaki kas oranını artırabilir ve sağlıklı bir kilo alımı sağlayabilir. Her ikisi de erkek çocuk ihtimalini arttırır.

 • Ağırlık odaklı bir spor programı için doktorunuza danışın. Daha sonra, kas geliştirmek ve en iyi güç antrenman programını yapabilmek için sertifikalı bir fitness eğitmeni ile görüşün.

Vücudunuzu sıkmayan, rahat kıyafetler giyin.

Vücudunuzu sıkmayan, rahat kıyafetler giyin.

 Sıkı iç çamaşır veya pantolon eşinizin sperm üretimini etkileyebilir, çünkü testis torbasını çok sıcak tutarlar. Eşinizin rahat kıyafetler tercih etmesi bir erkek çocuk sahibi olma şansınızı artırabilir.

Diğer seçenekleri düşünün.

Seçeneklerinizi doktorunuzla tartışın.

Seçeneklerinizi doktorunuzla tartışın.

Doktorunuz erkek çocuk sahibi olma olasılığını artırmak için önerileri olabilir. Gebe kalmaya çalışmadan önce aylar veya haftalar öncesinden doktorunuzla konuşun. Klasik tüp bebek işleminden (in vitro fertilizasyon) preimplantasyon genetik tanı (PGD) işlemine kadar her şeyi önerebilir.

Tüp bebek yöntemi

Tüp bebek yöntemi

 Tüp bebek yöntemini tercih den kadınlarda daha yüksek oranda gebe kalma ve erkek bebeğe sahip olma ihtimalinin olduğuna dair kanıtlar vardır. Tüp bebek yönteminde, mikro enjeksiyon yöntemi ile hangi spermin yumurtayı dölleyeceğine karar verilir. Gerçekten sadece bir erkek çocuk istiyorsanız, bunu sağlamak için tüp bebek yöntemini (in vitro fertilizasyon) kullanın.

 • Tüp bebek yönteminin maliyetli bir seçenek olduğunu kabul edin. Birçok sigorta şirketi bunu kapsamaz. Ayrıca hamilelik için nispeten düşük başarı oranlarına sahiptir.

Preimplantasyon genetik tanı (PGD) yöntemi.

Preimplantasyon genetik tanı (PGD) yöntemi.

 Preimplantasyon Genetik Tanı gebelik öncesi genetiği tanımak üzerine geliştirilmiş bir işlemdir. Tüp bebek (IVF) işlemi esnasında embriyoların genetik testi yapılarak, sadece sağlıklı olanların seçilip anneye transfer edilmesi uygulamasıdır. Alınan hücre örneklerinde doğacak bebekteki sayısal ya da yapısal bozukluklar ve tek gen hastalığı adı verilen talasemi, orak hücreli anemi, kistik fibrozis gibi problemlerin tanısı yapılabilmektedir. Bazı insanlar da bebeğin cinsiyetini seçmek için kullanırlar. Cinsiyet veya diğer fiziksel özellikleri taramak için PGD kullanmak etik kaygılar doğurabilir ve doktorunuzla konuşup bunun bir erkek bebeğe sahip olmak istediğiniz bir seçenek olup olmadığı konusunda konuşmalısınız.

 • PGD yapmak için tüp bebek yönteminden (IVF) geçmek zorunda kalacağınızı unutmayın. Bu zaman alıcı, maliyetli ve duygusal bir süreç olabilir.

Bir erkek çocuk evlat edinin.

Bir erkek çocuk evlat edinin.

Gönlünüzden hep erkek çocuk sahibi olma geçiyor ve siz bu dileğinizi gerçekleştiremediyseniz evlat edinme sizin için doğru bir seçenek olabilir. Böylelikle bir erkek çocuğa sahip olmakla kalmayacaksınız, yardıma ve bakıma muhtaç bir çocuğunda hayatını değiştirebileceksiniz. Evlat edinmenin maliyetli olabileceğine dikkat edin, bu nedenle karar vermeden önce bir uzman ile görüşmek, sizi nelerin beklediğini anlamanız faydalı olacaktır.

 Kaynak: https://www.wikihow.com/Have-a-Baby-Boy 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1
-1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
123
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
308
Bayıldım!
Garip Garip
756
Garip
Sevmedim Sevmedim
264
Sevmedim

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı