Bir bebek sahibi olmaya hazırlanan anne ve babaların kafasını en çok kurcalayan konulardan biri de, hamilelikte cinsel ilişkiye girip giremeyecekleridir. Bebeğiniz herhangi bir şekilde zarar görebilir mi? Bebeğiniz neler olup bittiğini anlayabilir mi? Tüm bu soruları merak ettiğinizi biliyoruz. İyi haber ne mi?

Sağlıklı bir gebelikte, doktorunuz aksini talep etmediği sürece son günlere kadar cinsel ilişki yaşayabilirsiniz. Ayrıca, anne karnındayken tüm sesler boğuk durumdadır ve bebeğiniz herhangi bir konuşmayı anlayamıyor.

Peki, şu günlerde libido düşüklüğü yaşıyorsanız ne olur? Bu normal. Hormonlarınız ve yeni bedeninize alışana kadar, her şey olabilir.

  • Bir hamilelikte, tipik olarak en altın dönem, “ikinci trimester” olarak bilinen, hamileliğin 3-6 aylık dönemleridir. 

Ancak, hamilelik söz konusu olduğunda unutmamanız gereken; keyifli ve sağlıklı olduğu sürece, cinsellik her zaman iyidir. Hamileliğin bazı dönemlerinde, cinsellikten uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Ancak, hamileyken cinsel olarak aktif olmanın mümkün olmadığını düşünme tuzağına düşmeyin. Bu konuda hala bir istek duyuyorsanız, cinsel ilişki sırasında hamile bir kadın için güvenli kabul edilen pozisyonları deneyebilirsiniz. Hamilelikte cinsel pozisyonlar resimli olarak aşağıda verilmiştir:

  1. Kadının üstte olduğu pozisyon

Kontrolün kadında olduğu bu pozisyonda, hız ve açıları ayarlayabilirsiniz. Hamilelikte, vücudunuz her zamankinden daha hassastır. Üstte olmak, kontrolü ele alabileceğiniz anlamına gelir.

2. Köpek stili pozisyonu

Kadının ellerinin ve dizlerinin üzerinde olduğu bu pozisyon, hamilelikte karnınız büyüdükten sonra en rahat edebileceğiniz pozisyonlardan biridir. Bu, hamileliğe en uygun klasik pozisyonlardan biridir. Hamileyken kolaylık sağlar, çünkü sizi destekleyen elleriniz ve dirsekleriniz vardır. Dengede olduğunuzda, daha az endişeli hissedebilirsiniz. Bu pozisyon sırt ağrısına neden olursa, dikkatli devam edin. Değiştirmeniz gerekiyorsa, bu listedeki diğer pozisyonlara bakabilirsiniz.

3. Ters kovboy pozisyonu

Yapmanız gereken, nazikçe yukarı çıkmak ve hareket etmek. Bu pozisyonda, eşinizin ayakları ile karşı karşıyasınız. Öne veya arkaya doğru eğilmek, size orgazm olma özgürlüğü verir. Destek için, eşinizin bacaklarına ve dizlerine tutunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte Cinsel İlişki Kaçıncı Aya Kadar Devam Eder?

4. Kaşık pozisyonu

Yan yana yatmak, hamilelikte cinsel ilişki sırasında rahat edebileceğiniz anlamına gelir. Nazik doğası nedeniyle, bu muhtemelen büyüyen karnınız için en iyi seçeneklerden biridir.

5. Yan yana oturmak

Bu pozisyon, hem tatlı hem de romantiktir. Siz ve eşiniz birbirinize bakarsınız. Biriniz, bacağını diğerinin üzerine sallar. Yanındayken çok rahat olursunuz ve güzel bir açı elde edebilmek için, bir bacağınızı düz tutabilirsiniz. Yatakta tamamen rahat kalarak, birbirinizin gözlerine derinlemesine bakmakta da özgürsünüz!

6. Makas

Bu pozisyon, gebeliğin ilk 6 ayı için güvenli kabul edilir. Yüz yüze uzanılan bu pozisyon, hamilelikte güvenli kabul edilen pozisyonlardan biridir. Sevgi dolu ve samimi hissettirebilir. Bu pozisyon sırasında, eşinizle öpüşebilir, sarılabilir ve göz teması kurmaya devam edebilirsiniz.

Kaynaklar

https://www.babycentre.co.uk/l25017307/sex-positions-for-pregnancy-images

https://www.shape.com/lifestyle/sex-and-love/safe-sex-positions-during-pregnancy-still-offer-serious-pleasure


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
2
Bayıldım!
Garip Garip
2
Garip
Sevmedim Sevmedim
1
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir