Bir çocuk, her türlü komik sorular sorabilir. Çocuğunuzun sürekli sorduğu sorulara ayak uydurmak için mücadele mi ediyorsunuz?

Onların soracağı akıl almaz sorular, sizi suskun bırakabilir. Üstelik, bazen gerçekten de çok ilginç ve yaratıcı olabiliyorlar. Bu yazıda, çocukların anne ve babalarına yönelttiği en ilginç 10 soruyu bir araya getirdik!

Kuyruğum nerede?

Çocuklar, çok ilginç bir hayal gücüne sahiptir. Okulda, maymunlar hakkında bilgi sahibi olan 2 yaşındaki Selim, masum bir şekilde annesine “Kuyruğum nerede?” diye sormuş. Onun masumiyetine uygun olarak annesi, “Çok gençsin, hala büyüyor.” diye cevap vermiş. Bu cevap o an için tatmin etse de, şimdi de dişlerinin dinozorlar gibi büyüyüp büyümeyeceğini merak ediyormuş!

Neden günde üç kez yemek yiyorum?

Bir cevap olarak, “miden dolu olsun diye” diyebilirsiniz. Ancak, böyle bir cevaba; “Bana tüm yiyecekleri bir kerede verebilirsin. O zaman, bütün gün mutfakta olmak zorunda kalmayacaksın” yanıtını alabilirsiniz. Bu nedenle, “Çünkü sağlıklı olmanı istiyorum” gibi bir cevap daha iyi olabilir.

Bebeği yuttun mu?

İkinci çocuğa hamileyseniz, bebeğin karnınızda nasıl ortaya çıktığını açıklamaya hazır olun!

Sen Allah mısın?

Bir anne, çocuğuna Allah’ın büyük ve harika olduğunu söyledi. Çocuğu ise, bir gün alışveriş merkezindeyken çok uzun boylu bir adama yaklaşıp, “Sen Allah mısın?” diye sordu.

Kakamı duyuyor musun?

Evet, doğru okudunuz! “Benim kakamı benim gibi duyuyor musun?. Çocuğunuz, düzenli bir banyo sohbeti sırasında bunu sorabilir.

Ay bizi mi takip ediyor?

Neden bazı insanlar şişman?

Allah, kadın mı yoksa erkek mi?

 Karıncaların Türk olduğunu nasıl anlarız?

Yıldızlar neden gündüz kayboluyor?

Sizin miniğinizin sorduğu ilginç sorular var mı? Varsa, bizimle ve diğer okuyucularla da paylaşın 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Garip Garip
0
Garip
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir