Malum, tüm dünyayı ilgilendiren bir salgın var ve hepimiz evlerimizdeyiz. Durum böyle olunca, çocukların en sevdiği oyuncakların arasına “kendin yap” versiyonlardan eklemenin de zamanı geldi!

Ev yapımı oyuncakları, pek çok nedenden dolayı seviyoruz. Öncelikle, kutuya eşlik eden saçma bir fiyat etiketiyle gelmiyor. Ev yapımı oyuncaklar ise, genellikle atılacak eşyaların geri dönüşümü oluyor. Bu da, hem çevre için iyi olduğu hem de çocuklara becerikli olmayı öğretebileceğimiz anlamına geliyor.

Ev yapımı bir oyuncak, çocuklara ilham verir.

Bir şeyi geri dönüştürmek, çocukların ince motor becerilerini geliştirmeye ve hayal güçlerini güçlendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca, evde kaldığımız şu günlerde, iyi bir öğleden sonra aktivitesi seçeneği sunuyor. Çocuklar, ellerinde bir oyuncakla oynarken saatler geçiriyor.

Karantina günleri ve normal zamanlar için, çocuklarınız için oyuncak satın almak yerine, onları kendiniz yapmayı düşünün. Kendin yap oyuncak karton evler, bez çadırlar, bez bebekler ve daha fazlası ile bu listede, 16 ev yapımı yapımı oyuncak örneğini sizler için listeledik!

Ev Yapımı Otoyol

Ev yapımı bir otoyol, küçük mühendisiniz için hem yapım aşaması hem de oyun zamanları için harika bir kendin yap oyuncak fikridir.

Ev Yapımı Mutfak

Kendi kendine aşçılık oynayabileceği ve oyun hamurlarından yemek yapabileceği kendin yap bir mutfak fikri, küçük aşçınız için harikadır!

Ev Yapımı Çadır

Eğlenceli ve taşınabilir bir ev yapımı çadır, çocuğunuz için harika zamanlar geçirmesini sağlayacak.

Ev Yapımı Renkli Kule

Ev Yapımı Bebek Evi

Ev Yapımı Kum Alanı

El İşi Alanı

Ev Yapımı Bez Bebek

Oyuncak Manav

Ev Yapımı Oyuncak Ayı

Çoraptan Kukla

Ev Yapımı Gemi

Ev Yapımı Matruşka

Magnet Duvarı

Ev Yapımı Akvaryum

Ev Yapımı Top Havuzu

Önerilen Makaleler

Salgın Döneminde Ebeveyn Olmak

Miniğinin Eğitici Oyuncağını Kendin Yap – Süper Basit


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
1
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
1
Bayıldım!
Garip Garip
1
Garip
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir