Bebeklerde Banyo Eğitimi

Banyo zamanı, bebeğinizle paylaştığınız eğlenceli ve özel, ayrıca oldukça dikkatli olunması gereken bir zamandır. Banyoyla ilgili en önemli emniyet uyarısı; bebeğinizi asla banyoda yalnız bırakmamanız gerektiğidir, bir dakika bile!

Bebeğinizi ne sıklıkla yıkamalısınız?

Birçok ailede banyo, gece yatmadan önce uygulanan bir rutin haline gelir. Ancak temizlik açısından bakıldığında, bebeğiniz çok fazla kirlenmediği sürece haftada birkaç kere yıkamak dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Sadece yüzünü sıkça yıkayın, cildindeki her yeri temizleyin ve bebek bezi değiştirdikten sonra genital bölgesini iyice temizleyin.

Bebeğinizi nerede yıkamalısınız?

Plastik bir bebek küvetinin yıkama işlemi için kullanılması, mantıklı bir seçim olacaktır. Bebeğinizi standart bir küvette yıkamak, hareketleri üzerinde daha az kontrol sağlamanıza sebep olur. Bu da bebeğinizin güvenliği açısından doğru olmayacaktır.

Bebeğinizi nasıl yıkamalısınız?

İşte bebeğinizi nasıl yıkayacağınıza ya da yıkarken nelere ihtiyaç duyacağınıza dair birkaç ipucu! Hiçbir şeyi şansa bırakmadığınız takdirde, bebeğinizle banyoda geçireceğiniz zamanlar, en keyifli anlarınız olacak!

-Gerekli tüm banyo malzemelerini hazırlayın. Yumuşak bir havlu, temiz bir bebek bezi ve giysilerini yanınıza koyun. Bebeğinizin üşümemesi için odanın ideal sıcaklıkta olduğuna emin olun.

-Küveti 30 dereceden fazla olmayacak sıcaklıkta suyla doldurun ve bu suyun küvetin yalnızca 7 santimetrelik kısmını doldurun.

-Bebeğinizi küvetin hemen yanına getirin ve kıyafetlerini çıkarın.

-Bebeğinizin boynunu ve başını desteklemek için bir elinizi başının altına yerleştirin ve yavaş yavaş bebeğinizi küvetin içine kaydırın. Banyo esnasında düzenli olarak ve kısa aralıklarla bebeğinizin vücudunda su gezdirin, böylece bebeğiniz üşümez.

-Sabunları fazla miktarda kullanmayın, bu bebeğinizin cildinin kurumasına sebep olur. Bebeğinizi elinizi kullanarak ya da yumuşak bir süngerle yukarıdan aşağı ve önden arkaya doğru yıkayın. Kafa derisini hafifçe ıslatarak temizlemeye başlayın. Sabundan arındırdığınız süngerle birlikte bebeğinizin yüzünü yıkayın. Kurumuş mukus bebeğinizin burun delikleri ya da gözlerinin kenarında toplanmışsa, onu silmeden önce yumuşatmak için birkaç kez nemli bir bezle silerek temizleyin.

-Bebeğinizi bir kap suyla iyice durulayın ve bebeğinizi temiz bir bezle son kez silin.

-Bebeğinizi -kapüşonlu olması daha iyi olacaktır- bir havluya sarın ve kurulayın. Bebeğinizin cildi kuruysa veya biraz bebek bezi döküntüsü varsa banyo bittikten sonra bebeğinize hafif bir losyon uygulayabilirsiniz.

Kaynak; https://www.babycenter.com/0_how-to-bathe-your-baby_37.bc

Özet
Makale İsmi
Bebeklerde Banyo Eğitimi
Tanımlama
Banyo zamanı, bebeğinizle paylaştığınız eğlenceli ve özel, ayrıca oldukça dikkatli olunması gereken bir zamandır. Banyoyla ilgili en önemli emniyet uyarısı; bebeğinizi asla banyoda yalnız bırakmamanız gerektiğidir, bir dakika bile!
Yazar
Yayıncı İsmi
bebekegitimi.com
Logo

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
3
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
19
Bayıldım!
Garip Garip
3
Garip
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı