Bebeğinizin dünyaya gelmesi ile başlayan hayatının ilk yılı, yürümeye başladığı birinci yaşına kadar inanılmaz bir deneyimdir. Bir bebeğin doğumdan birinci yaşına kadar gelişimini izleyerek nasıl değiştiklerini görün!

Bebeğinizin 1.Ayı

1 Aylık Bebek

Etrafındaki nesnelere bakar. Sevimli bir oyuncağı görebileceği bir yere koyarsanız, ona şaşırmış olarak bakacaktır. Duygularını ifade etmek için çeşitli sesler çıkararak tepki gösterebilir. Hatta, bir gülümseme belirtileri de gösterebilir.

Tabi ki, her bebek özeldir ve çeşitli dönüm noktalarına kendisine özel bir hızla ulaşacaktır. Bebeğinizin hayatının ilk yılında ilerleyen aylarda nasıl geliştiğini öğrenmek için okumaya devam edin!

Önerilen Makale

11 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 2.Ayı

2 Aylık Bebek

Bebeğiniz artık gülümsüyor. İlk gülümsemesi, bebeğinizin en çok kalp ısıtan gelişimsel göstergelerinden biridir. Bebek bezi değiştirirken, banyo yaparken, emzirirken, onu öperken ya da sarılırken size bir gülümsemeyle yanıt verdiğini fark edebilirsiniz.

Önerilen Makale

2 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 3.Ayı

3 Aylık Bebek

Bebeğinizin yüzüne baktığınızda ya da onunla konuştuğunuzda size bir gülümseme ve değişik sesler çıkararak karşılık verebilir. Onunla olabildiğince konuşarak, sizinle etkileşim kurmasına teşvik edin. Sizinle özel bir bağ kurdu. Yabancılara da gülümseyecek olsa da, şu günlerde kimin kim olduğunu anlamaya başlıyor. Ve kesinlikle, bazı insanları diğerlerine tercih ediyor!

Önerilen Makale

3 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 4. Ayı

4 Aylık Bebek

Bebeğiniz, yüz üstü durmak konusunda yeni bir yetenek geliştirdi. Onu karnının üzerinde yatağın üzerine yerleştirdiğinizde; destek almak için omuzlarını ve başını yukarı doğru kaldırmaya başlayabilir. Bu hareket yeteneği, kaslarını güçlendirmeye ve etrafında neler olup bittiğini daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır.

Önerilen Makale

4 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 5. Ayı

5 Aylık Bebek

Bu dönemlerde, bebeğiniz ses repertuarına yenilerini eklemeye başladı. Şuanki favorisi, muhtemelen kabarcıklar yapmaktır. Beş aylık olduklarında, artık seslerin nereden geldiğini de anlayabilir ve sesin geldiği yöne doğru hızlıca dönebilirler. Artık, kendi isimlerini de tanıyabilirler. Ve, annesinin ses tonunu tanıyıp, annesini mutlu gördüğünde sevinirler.

Önerilen Makale

5 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 6. Ayı

6 Aylık Bebek

Oturmak ve yerde yuvarlanmak gibi aktiviteler bebeğiniz için çok eğlencelidir. Bunlar, bebeğinizin etrafındaki dünyayı daha fazla keşfetmesine de olanak verir. Bugünlerde, bebeğiniz neler olup bittiğini daha fazla görebilir. Artık, gürültü yaparak dikkatinizi çekmeye çok daha fazla çalışacaktır.

Önerilen Makale

6 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 7. Ayı

7 Aylık Bebek

Bebeğiniz, bir eline küçük bir oyuncağı alıp diğerine geçirebilir. Sallayabileceği, sıkabileceği, yere atabileceği ya da kurcalayabileceği oyuncaklardan daha fazla zevk alır. Artık, farklı nesnelerin neler yapabileceğini anlamaya başlarlar. Ayrıca, kendilerini heyecanlandıran şeylere daha fazla ilgi duyarlar.

Önerilen Makale

7 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 8. Ayı

8 Aylık Bebek

Bebeğiniz, muhtemelen emeklemeye başlamış olmalı. Bu, etrafındaki dünyayı keşfetmesine olanak tanır. Böylece, etrafını süsleyen oyuncaklar ve nesneleri keşfedebilir.

Önerilen Makale

8 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 9. Ayı

9 Aylık Bebek

Bebeğinizin 10. Ayı

10 Aylık Bebek

Bebeğiniz, artık nesneleri bir kabın içerisine koyup çıkarabilir ve bundan eğlenebilir. Şu sıralar, oyuncakları çok seviyor. Büyük oyuncakları kavraması artık çok daha kolay ve kavraması çok daha güçlü. Artık, işaret ve baş parmağını kullanarak onları kıskaç gibi kullanabilir. Böylece, daha küçük şeyleri de tutabilir.

Önerilen Makale

10 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 11. Ayı

11 Aylık Bebek

Artık kelimelere benzer sesler çıkarmaya başlamış olabilir. Kelime benzeri sesleri, daha fazla yemek istediğini anlatmak ya da yeni bir oyuncak karşısında kullanabilir.

Önerilen Makale

11 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Bebeğinizin 12.Ayı

12 Aylık, 1 Yaş Bebek

Bebeğiniz, artık kendi başına yürüyebilecek kadar kendinden emin. İtebileceği oyuncakları artık evin içinde gezdirmeyi seviyor. El hareketleri ile bazı ipuçları verdiğinizde, artık basit soruları anlayabilir ve onları yanıtlayabilir. “Onu oraya itmek ister misin?” diye sorduğunuzda, yönünü nereye değiştirebileceğini anlayabilir.

Önerilen Makale

12 Aylık Bebek Eğitimi ve Gelişimi

Önerilen Makaleler:

Yenidoğan Bebekler Hakkında Bilmeniz Gereken 11 Şey

Yenidoğan Bebeğinizin Görünüşü

Kaynaklar

https://www.babycentre.co.uk/l1043527/babys-first-year-in-pictures-photos


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Garip Garip
0
Garip
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı