6-8 Aylık Bebekler İçin Ev Yapımı Mama Alternatifleri

Bebeğiniz için her zaman hazır mama satın almak zorunda değilsiniz. Küçük çocuğunuz için ev yapımı mama hazırlamak, taze meyve ve sebzelerin tüm sağlık yararlarından faydalanmasını sağlamak için en iyi yoldur. 6-8 aylık bebekler için mükemmel olan sebze ve meyve püreleri ve anne adaylarının önerdiği tariflerden ilham almak için listemizdeki ev yapımı mama tariflerinden yararlanabilirsiniz!

Kuru Erikli Yulaf Ezmesi

Kuru erikli yulaf ezmesi

Tüm erik çeşitleri son derece besleyicidir. Lif yönünden zengindir, kolesterol içeriği düşüktür, sodyum içermez, A ve C vitaminleri içerir. Lif değeri yüksek diğer besinler gibi, erik de kanser ve kalp krizi riskini azaltır.

Lif ve doğal şeker değeri yüksek olduğundan, bağırsak florasını korumaya yardımcı olur. Ayrıca, kabızlığa yardımcı olmak için de mükemmeldir.

Balkabağı Püresi

Balkabağı Püresi

Daha çok kış aylarında tükettiğimiz balkabağı; iyi bir lif ve potasyum kaynağıdır. Ayrıca; kan basıncı, sindirim sistemi, cilt sağlığı ve saç güzelliği için faydalıdır. Mutfakta çok yönlü bir bileşendir ve hem tatlı hem tuzlu tariflerde kullanılabilir. Çocuklarını katı gıdalara alıştırmaya başlayan annelerin de favorilerinden biridir.

Bebeğiniz, altı aylık olduğunda artık katı gıdalara hazırdır. Balkabağı, bebeğinizin ilk katı yiyeceklerinden biri olmak için harika bir seçimdir. Alerjik bir durumda, mutlaka doktorunuza danışın. Ancak, genel olarak bebekler için güvenlidir.

Tatlı Patates Püresi

Tatlı Patates Püresi

Tatlı patates, şaşırtıcı bir besin değerine sahiptir ve son derece lezzetlidir. Her iki yönüyle de, bir bebeğin ilk katı gıdalarından biri olmak için harikadır. A vitamini, beta-karoten ve potasyum yönünden zengindir. Ayrıca; iyi miktarda E vitamini, folat ve kalsiyum içerir.

İlginizi Çekebilir

Etli Patates Püresi Tarifi – 9. Ay Bebek Beslenmesi

Bezelye Püresi

Bezelye Püresi

Bir bardak bezelye, şaşırtıcı bir besin değerine sahiptir. Yüksek oranda protein içerir, A, C vitaminleri ve demir yönünden zengindir. Bu harika küçük sebze; besleyici ve lezzetlidir. Çocuklara vermek için harika bir ilk katı gıda seçeneklerinden biridir. Bebeğiniz henüz katı gıdalara alışkın değilse, bezelye püresini bir süzgeçten geçirmek iyi olabilir.

Önerilen Makale

Bebeğim Katı Gıdalara Hazır Mı?

Şeftali Püresi

Şeftali Püresi

Şeftali; A ve C vitaminleri yönünden zengindir ve bol miktarda lif içerir. Ayrıca, doğal bir müshildir. Kuru erik ile birlikte; kabızlık bir sorun hale geldiğinde, bebeğinize vermek için harika bir meyvedir.

Çocuk doktorları, 6-8 aylık bebek beslenmesi için şeftaliyi önermektedir. 6 aylıktan daha önce katı gıdalara başlayan bebekler için, şeftali sindirimi kolay olduğundan ilk katı gıdalardan biri de olabilir.

Lezzetli, tatlı ve sulu lezzeti ile şeftali; muz ve avokado gibi bebekler için diğer gıdalar ile bir araya geldiğinde de iyi bir seçimdir. Haşlanmış ya da fırınlanmış olarak hazırlanabilir. Bununla birlikte, uzun süre pişirildiğinde besin değerini kaybetme eğiliminde olduğu unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir

Şeftalili Yoğurt Tarifi – 6. Ay Bebek Beslenmesi

Tavuk Püresi

Tavuk Püresi

Tavuk, vücut için birincil yapı taşı olan iyi bir protein kaynağıdır. Az yağlı tavuk, bebek beslenmesine eklenmek için harika bir et seçeneğidir. Bununla birlikte, bebeğinizin tabağına tavuk eklemeden önce, buna hazır olup olmadığını anlamanız gerekir. Peki, bir bebek ne zaman tavuk yiyebilir?

Bebeğiniz, 6 aylık olduktan ve katı gıdalara başladıktan sonra tavuk yemeye de başlayabilir. Tavuğu tanıtmak, aşamalı bir süreç olmalıdır. Püre haline getirmek ve her gün 2 yemek kaşığı ile sınırlı tutmak iyi bir fikirdir.

İlginizi Çekebilir

Tavuklu Patates Püresi – 9. Ay Bebek Beslenmesi

 

Özet
6-8 Aylık Bebekler İçin Ev Yapımı Mama Alternatifleri
Makale İsmi
6-8 Aylık Bebekler İçin Ev Yapımı Mama Alternatifleri
Tanımlama
6-8 Aylık bebeğiniz için ev yapımı kuru elmalı yulaf ezmesi, balkabağı püresi, tatlı patates püresi, bezelye püresi, şeftali püresi, tavuk püresi tarifi yazımızda.
Yazar
Yayıncı İsmi
bebekegitimi.com
Logo

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
2
Bayıldım!
Garip Garip
0
Garip
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı