Hamileliğinizin son dönemini keyifli bir aktivite ile geçirmek ve miniğinizin ilk dönem oyuncaklarından birini kendi elinizle yapmak ister misiniz?

Biliyorsunuz bebeğinizin ilk ayları görme duyusunu geliştirdiği aylar ve bu dönemde zıt desenler ve parlak renkler hem onun ilgisini çekiyor hem de görme duyusunu uyararak geliştiriyor. Miniğiniz, ilk aylarında, yabancıların “tummy time” dedikleri karın üstü zamanlarını geçirirken önüne koyacağınız bir zıt desenler tablosu ile onun görme duyusunun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Üstelik yapımı son derece basit. İnternetten farklı farklı desenlerin görsellerini bulun (bunun için “different patterns” arama kelimesini kullanabilirsiniz) ve birbirlerine en zıt olanları seçip, çıktılarını alın. Sonra bunları büyükçe ve kalın bir kartonun üzerine sırasıyla yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra boş kalan yerler varsa, oraları kesebilirsiniz. İşte size tek parça, oldukça kolay taşıyabileceğiniz bir “zıt desenler tablosu”.

Ellerinizle yaptığınız geliştirici oyuncağı, miniğinizin odasına yerleştirip, keyifle doğumu bekleyin, oyuncağı da hazır.

Önerilen Makaleler

3-6 Aylık Miniğiniz için Geliştiren ve Eğlendiren Oyuncaklar

Bebeğinizin Beynini Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Bebeğinizin Görme ve Görsel Gelişimini Nasıl Destekleyebilirsiniz?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
1
Bayıldım!
Garip Garip
0
Garip
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir