Biliyorsunuz ki artık dijital çağdayız, elimizin altındaki akıllı telefonlar sayesinde istediğimiz her şeye ulaşabiliyoruz. Dolayısıyla şimdiki çağın anneleri de dijital anneler. Anne ve anne adayları gelin hem hamileliğinizi hem de bebek bakımını kolaylaştıracak internetin bizlere sunduğu ganimetlere bir bakalım. Google Play’den ve IOS’tan kolaylıkla indirebileceğiniz bu uygulamalar hayat kurtarıcı 🙂

1.Hamilelik ve Gebelik Takibi

Bu uygulama 280 gün sürecek olan o muhteşem yolculuk boyunca size eşlik edecek. Gün gün ve hafta hafta bebeğinizin gelişimini takip edebilecek, aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulabileceksiniz. Uygulama özellikle sizdeki değişim hakkında, beslenme ve spor konusunda gün gün size bilgi veriyor. Bebeğinizin hafta hafta büyüklüğü, sizin her hafta olması gereken beslenme düzeniniz, her hafta bebeğinizin renkli ultrason fotoğrafı gibi bir sürü içerik bu uygulamada.

Android için Gün Gün Gebelik Takibi uygulaması

IOS için Hamilelik ve Gebelik Takibi

2.Alle

Doğum Uzmanı Furkan Kayabaşoğlu tarafından hazırlanmış, güzel bir Türkçe kaynak. Yine bazı tarihleri yazarak hamileliğinizi takip edebilir, hattalık uzman yorumlarını içeren bildirimler alabilirsiniz.  Hatta, galeriler oluşturabilir, alışveriş listelerine de buradan bakabilirsiniz.

Android için Alle uygulaması

IOS için Alle uygulaması

3.Hamilelik Rehberi

Hamilelik rehberi, Anne adayları için oluşturulmuş en eski  Türkçe uygulamalardan birisi ve her geçen gün yeni özellikler eklenmeye devam ediyor.  Anne sohbet kulübü, doğuma hazırlık çantası, hamile egzersiz videoları, tekme sayacı ve günlük tutma gibi özellikleri ile anne adaylarının seveceklerine inandığımız bir uygulama.

IOS için Hamilelik Rehberi

Android için Hamilelik Rehberi

4.Beyaz Ses-Derin Uyku Sesleri

Belki başınıza gelmiştir; bebek durmadan ağlar, biz sakinleştirmek için her şeyi yaparız ama susmaz. Kaza eseri aspiratör sesi ya da fön makinesinin sesinin o ağlamaktan bitap ufaklığı sakinleştirdiğini fark ederiz. İşte “White noise” ya da ” Beyaz Sesler” olarak adlandırılan bu sesler anne karnında iken duyduğumuz seslere çok benzer ve  hem bebekleri hemde yetişkinleri sakinleştirmek için birebirdir. Tavsiye bizden, denemesi sizden.

Android için Beyaz Ses-Derin Uyku Sesleri

IOS için Beyaz Ses-Derin Uyku Sesleri

5.Bebek Cinsiyeti Tahmini

bebek Cinsiyeti Tahmini play store ile ilgili görsel sonucu

Yeni hamile olduğunuzu öğrendiniz ve içiniz kıpır kıpır, doğal olarak sizi bir mutluluk, heyecan ve tabi ki de bebeğin cinsiyeti konusunda bir merak sardı. 13. Haftaya kadar beklemek istemiyorsanız işte bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebileceğiniz bir uygulama.

Android için Bebek cinsiyeti Tahmini uygulamasını indirebilirsiniz.

6.Yenidoğan Bebek Bakımı

yenidoğan Bebek Bakımı uygulaması ile ilgili görsel sonucu

Özellikle ilk kez anne olacaksanız bu uygulama tam sizlik. Hiç bilmediğiniz bir süreç ile karşı karşıya kalacaksınız, belki ilk zamanlarda eliniz ayağınıza dolanacak, tedirginlikler yaşayacak ve bu küçük mucizeye nasıl davranacağınızı bilemeyeceksiniz. Yenidoğan bebek bakımı uygulaması bu süreçte sizi çok faydalı olabilir. Bu uygulama bebeğinizin ay ay bakımı ile ilgili size listeler sunuyor ve unuttuklarınızı hatırlatıyor.

Android için Yenidoğan bebek bakımı uygulaması

7.Bebek Uyku Müzikleri

baby sleep music ile ilgili görsel sonucu 

 

Her anne bebeğinin huzurlu ve mutlu bir uyku düzeninin olmasını ister. Biliyorsunuz ki huzurlu uyku mutlu bebek demek. Bebeğinizi uyuturken ise ona birbirinden güzel ve sakin ninniler, müzikler dinletebilirsiniz, böylelikle daha kolay uyur. Bu uygulama mışıl mışıl uyuyan bebek uygulaması. Bebek uyku müzikleri, dinlendirici bebek sesleri, dinlendirici uyku sesleri hepsi içinde.

Android için Bebek Uyku Müzikleri uygulaması

8.Bebek Menüleri

baby menus cartoons ile ilgili görsel sonucu

Ek gıdaya geçişten sonraki süreçte bebeğinizin beslenmesi tüm hayatı boyunca sağlıklı kalabilmesi için hayati önem taşıyor. Bu uygulamada ay ay menüler mevcut ve tüm menüler uzmanlar tarafından hazırlanmış. Emziren anneler için özel menüler, bebeğinizin gelişim cetveli, boy ve kilo takibi ve daha neler neler…

Android için Bebek Menüleri uygulaması

9. Bebek Öğreniyor

 Ä°lgili resim

Ebeveynlerin en çok önemsedikleri konulardan biri de bebeğin zeka gelişimi. Bunu konuşmayı öğrenene kadar ancak kelime bilgisi ile geliştirebilirsiniz. Bebeğinizle ne kadar çok konuşur ve ona kelimeler öğretirseniz beyin gelişimi de o kadar hızlı olur. Bu uygulama sayesinde bebekleriniz ve çocuklarınız kelimeleri ister Türkçe isterlerse İngilizce duyarak ve görerek hem eğlenecek hem de öğrenecekler.

Android için Bebek Öğreniyor uygulaması

10. Sesli Masal Kitabı

Ä°lgili resim 

Bebeğiniz uyurken ona ninni ve yatıştırıcı müzikler dinletebileceğiniz gibi masal da okuyabilirsiniz. İçerinde yüzlerce çeşit masal barındıran Sesli Masal Kitabı sayesinde bebeğiniz mışıl mışıl uyuyacaktır. Erken yaşta masal dinlemeye başlayan çocukların ise dil becerilerinin daha hızlı geliştiği, daha çok sayıda kelime öğrendikleri ve bu kelimeleri kullandıkları, ayrıca dikkatleri ve hafızalarının da geliştiği yapılan araştırmalar ile ortaya konmuştur.

Android için Sesli Masal Kitabı uygulaması

11. Bebeğim

baby and mother cartoons ile ilgili görsel sonucu 

Bu uygulama birçok bölümden oluşuyor ve bebek bakımı konusunda kapsamlı bilgiler içeriyor. Uzmanların her hafta yeni bir makalesini okuyabilir, bebeğinizin gelişimine özel bilgiler alabilirsiniz. Beslenme bölümünde ek gıda dönemi hakkında detaylı bilgilere bakabilir beslenme problemlerine çözümler bulabilirsiniz. Psikoloji bölümünde bebeğinizi daha iyi anlayabilmenin ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Ve daha bir sürü şey…

Android için Bebeğim uygulaması

12. Emzirme Takipçisi (Bebek Takip Programı)

Bu uygulama, yeni doğan bebeğinizi emzirirken kullanışlı ve güvenilir bir asistan görevi görüyor. Emzirmeyi, biberonla beslemeyi, katı yiyecekle beslemeyi ve süt pompalama aktivitelerini takip edebilirsiniz. Bez değiştirme sıklığını, uyku periyotlarını ve bebeğinizin boy ve kilo ölçüm sonuçlarını kaydedebilirsiniz.

Android için Emzirme Takip Uygulaması

Peki sizin bu süreçte kullandığınız başka uygulamalar var mı?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
3 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
10
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
32
Bayıldım!
Garip Garip
18
Garip
Sevmedim Sevmedim
16
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı