Bebek Nasıl Doğmalı?

Herkes hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren bebeği için en iyisini ona sağlamak ister.  Hamilelik öyle kolay bir süreç değil. Hele ki hamile bir kadının hormonlarıyla başa çıkmaya çalışırken çok zor bir süreç. Sizin için dünyanın en önemli varlığını yaşama hazırlamak tabii ki kolay değil.  Verilmesi gereken kararlar, yapılması gerekenler, yapılmaması gerekenler, gelişimine faydalı vitaminler doğal yiyecekler havalarda uçuşur.

Ve belki de en kritik karar. Bebek nasıl doğmalı?

Bu karar her şey yolunda olduğu sürece ebeveynlere kalan bir karar. Yoksa en önemlisi sağlıklı bir şekilde doğması. Ama karar bize kaldığında korku, endişe, tedirginlik hepsi bir yumak olur, kafamızda dolaşmaya başlar. Hele düşünülen şey normal doğumsa, herkesin anlatmaktan çekinmediği kötü bir doğum anısı vardır.

Tedirgin anne , hormonları alt üst olan kadın, sana bir şey söylemem lazım. Unutma çok güçlüsün! Bunu hatırlamanın tam zamanı. O karnında ki minik mucizeye can vererek zaten en zor şeyi yapıyorsun. Doğumdan mı korkacaksın? Unutma, o miniğin en büyük savaşı, en büyük galibiyeti istediği zaman, istediği şekilde dünyaya gelmek olacak. O küçücük bedeniyle buna kendini hazırlarken, senin de ona güç verme zamanın. Onun en büyük hakkı istediği zaman dünyaya gelmek. Senin de en büyük şansın, o dünyaya gözlerini ilk açtığı andan itibaren onun yanında olmak.

Tam tamına 17 saatte doğum yaptım. Sancılı sancılı 250 km yol gittim. Zor muydu ? Tabii ki…

Belki de şu ana kadar yaşadığım en zor deneyimdi. Ama tekrar tercih etme şansım olsa, yine normal doğumu tercih ederdim.

Neden mi?

Çünkü doğduğu andan itibaren onu hissetmek, koklamak her yorgunluğa, acıya değerdi. Ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam etme gücüm vardı. Çünkü bizim yaradılışımızda, ruhumuzda var. Hamileyken alt üst olan hormonlarımız, doğum zamanında en büyük destekçimiz oluyor.

Korkma! Yaradılışında ki güce güven. Sen bu dünyaya kadın olarak geldin. Onu dünyaya getirmek için ihtiyacın olan bütün güç sende var. Sadece kullanmak için biraz cesarete ihtiyacın var. Belki de doğmadan önce bebeğine yapabileceğin en büyük iyilik; ona istediği zaman doğma şansını vermek…

Anne Hande ASİLKAN


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1
-1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Bayıldım! Bayıldım!
7
Bayıldım!
Garip Garip
0
Garip
Sevmedim Sevmedim
2
Sevmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı